Дефіцит енергії, викликаний найгіршою спекою в Китаї за шість десятиліть, створює все більше проблем для автовиробників. Існують тимчасові зупинки виробництва та інші заходи економії.
«Відсутність енергетичної безпеки створює серйозні проблеми для німецьких компаній у Китаї», — сказав Єнс Гільдебрандт, член виконавчої ради Німецької торгової палати в Китаї. У таких сильно постраждалих регіонах, як Сичуань, виробничі лінії німецьких автовиробників повністюі простоюють.
Після того, як карантинні заходи в Китаї навесні перервали ланцюги поставок, а сувора політика нульового зараження COVID-19 все ще сповільнює другу за величиною економіку, нестача електроенергії знову ускладнює виробництво. Гільдебрандт нагадує минулий рік, «коли дефіцит енергії затягнувся на листопад». У той час німецьким компаніям довелося відмовитися від 20-30 відсотків своїх потреб в електроенергії, що призвело до зупинки виробництва.
У Шанхаї минулого тижня компанії скаржилися на перебої з електропостачанням, які тривали кілька годин. Німецькі компанії в Сичуані та Чунціні постраждали від економії з липня, деякі з яких також прибігли до зупинки виробництва. За даними Торгово-промислової палати, особливо постраждали постачальники автомобільної промисловості. В опитуванні, опублікованому в січні 2022 року, 15 відсотків німецьких компаній у Китаї назвали брак енергії «однією з трьох основних операційних проблем».
Національне бюро погоди знову попередило про надзвичайно високі температури в 16 провінціях центрального та південного Китаю. Електропостачання для 81 мільйона жителів і промислових компаній у Сичуані обмежено вже більше тижня. Зазвичай 82 відсотки енергії в провінції надходить від гідроелектростанцій, але через посуху рівень водосховищ різко впав. Виробництво електроенергії з гідроелектростанцій впало вдвічі, а попит на кондиціонери різко зріс через спеку.
Для уряду Китаю постачання для приватних домогосподарств і державних установ є пріоритетним. Через вимушені зупинки промислове виробництво може продовжувати страждати. У будь-якому випадку після весняних локдаунів економіка не пожвавлюється. Причини – не лише триваючі нульові ковідні обмеження, а й серйозна криза у сфері нерухомості та банківському секторі.
Раніше ми розповіднали, що автовиробник бореться з дефіцитом чіпів і доводить, що кінець вже близько.