Компанія General Motors придумала сенсорний дисплей, що самоочищається від відбитків пальців.
Технологія передбачає використання додаткового УФ-субпікселя в матриці та фотохімічного каталізатора, наприклад діоксиду титану. Під впливом УФ-випромінювання на його поверхні утворюватиметься тонкий шар води. Окислюючи її молекулами вільних радикалів, можна видаляти більшість біологічних організмів, і навіть бруд і потожирові сліди.
Отриманий General Motors патент описує технологію очищення сенсорних дисплеїв за допомогою ультрафіолету. Якщо не заглиблюватися в деталі, це фотокаталітична система, що активується сонячним випромінюванням або спеціальними УФ-субпікселями, вбудованими у звичайну RGB-матрицю. Фотохімічним каталізатором у ній виступає прозорий шар анатазу (діоксиду титану), легованого металом, азотом чи фтором. Працює система досить просто.
Під впливом УФ-випромінювання легований анатаз із гідрофобного стає супергідрофільним і починає притягувати вологу з повітря. Створений лежить на поверхні шар води призводить до появи молекул вільних радикалів. Вони знищують оболонки клітин, цитоплазму, бактерії, грибки та інші біологічні організми, і навіть потожирові сліди. Як тільки джерело випромінювання буде закрито, екран повернеться до свого звичайного стану, дозволяючи волозі збиратися в краплі і скочуватися з поверхні.
Головне в патенті GM – наявність повністю керованого джерела ультрафіолетового випромінювання. Очищення можна буде запустити примусово, вручну або запланувавши на певний час, використовуючи для цього розташовані максимально близько до фотокаталізатора УФ-субпікселі. На жаль, поки що технологія чисто умоглядна. До масового застосування може й не дійти. Але спектр її застосування набагато ширший — від комп’ютерів та мобільних пристроїв до телевізорів та банкоматів.
Раніше theROAD. писали, що в Мережі з’явились патентні зображення наступника Lamborghini Aventador.