США заборонили Nvidia продавати деякі мікросхеми в Китаї.
Нові обмеження уряду США на можливість Nvidia продавати мікросхеми штучного інтелекту китайським клієнтам загрожують завдати важкого удару по розвитку широкого спектру передових технологій у країні.
Компанія, що базується в Санта-Кларі, штат Каліфорнія, оголосила цього тижня в нормативній документації, що більше не може продавати певні високоякісні мікросхеми в Китаї без ліцензії з Вашингтона.
Ці прискорювачі штучного інтелекту надходять у великі центри обробки даних, щоб навчити моделі штучного інтелекту виконувати такі завдання, як автономне водіння, розпізнавання зображень і голосова допомога.
Згідно з оцінками Fubon Securities Investment Services, Nvidia займає майже 95 відсотків цього ринку, а решта припадає на Advanced Micro Devices, американську компанію з виробництва мікросхем, яка має такі ж експортні обмеження.
Без доступу до свого обладнання технологічні гіганти, які покладаються на великі серверні ферми для розробки всього: від електричних і безпілотних автомобілів до соціальних і хмарних сервісів, будуть у невигідному становищі перед міжнародною конкуренцією.
Це нова реальність холодної війни, і ширші експортні обмеження є невід’ємною частиною цього. Експортні обмеження розширяться, і це вплине на напівпровідники, ШІ, автономні системи та біотехнології.
Амір Анварзаде з Asymmetric Advisors
Посилення обмежень на торгівлю доповнює існуючі санкції та обмеження на експорт обладнання для виробництва мікросхем до Китаю.
Китайським напівпровідниковим компаніям уже заборонено доступ до найсучаснішого літографічного обладнання від голландського холдингу ASML Holding і передового обладнання від американських постачальників, включаючи Lam Research.
Недавній закон про CHIPS у США змушує світових виробників мікросхем ефективно вибирати між інвестуванням у США та Китаї.
Тепер, коли Вашингтон також обмежує доступ до продуктів штучного інтелекту, він створив ще одну перешкоду для технологічної експансії Пекіна, одночасно працюючи над розвитком власних внутрішніх напівпровідникових можливостей.
У червні цього року вашингтонський аналітичний центр The Center for Security and Emerging Technology заявив, що майже всі з 97 чіпів штучного інтелекту в публічних записах китайських військових закупівель у період з квітня по листопад 2020 року були розроблені американськими компаніями Nvidia, Intel, Microsemi або Xilinx, яка зараз є частиною AMD.
Тим не менш, основний тягар впливу відчує сама Nvidia та найбільші технологічні компанії Китаю, такі як Alibaba Group і Tencent, які є найближчими конкурентами американських хмарних сервісів від Amazon AWS, Google Cloud від Alphabet і Azure від Microsoft.
Уряд Китаю виступає проти обмежень США на експорт мікросхем до країни, оскільки цей крок завдає шкоди законним правам та інтересам як китайських, так і американських компаній, заявив речник міністерства торгівлі Китаю Шу Цзюетінг на брифінгу в четвер, відповідаючи на запитання про розкриття Nvidia.
За його словами, Китай закликає США негайно припинити цю практику і справедливо ставитися до компаній з усіх країн.
Nvidia була першою, хто придумав мову, яка змусила графічні процесори виконувати завдання штучного інтелекту, давши їй величезну перевагу над такими конкурентами, як AMD і Intel.
Минулого місяця Baidu отримала дозвіл на розміщення перших повністю автономних безпілотних таксі на дорогах Китаю.
Разом із такими вітчизняними конкурентами, як Pony та XPeng, Baidu є однією з перших компаній у світі, яка запровадила такі послуги, але це лідерство під загрозою без подальшої можливості розробки з використанням апаратного забезпечення Nvidia.
США дали Nvidia рік на завершення розробки в Китаї свого найсучаснішого серверного чіпа H100, підкресливши, що вони не хочуть, щоб їхні компанії розробляли конфіденційні технології в межах Китаю.
Nvidia також заявила, що обмеження можуть коштувати їй 400 мільйонів доларів у поточному кварталі, і їй, можливо, доведеться перенести деякі операції з Китаю.
Чип A100 нинішнього покоління від Nvidia є одним із найдосконаліших у світі з 54 мільярдами транзисторів, тоді як H100 наступного покоління, який жодна китайська компанія не зможе придбати без явного схвалення США, буде побудований на 4-нм техпроцесі TSMC. процес і мають 80 мільярдів транзисторів на борту.
За словами Джеффа Пу з Haitong International Securities, клієнти великих центрів обробки даних із штучним інтелектом у Китаї купують ігрові відеокарти Nvidia як заміну, хоча це вимагає значних модифікацій для розгортання.
За його словами, цей крок Вашингтона «пришвидшить розробку графічних процесорів місцевих центрів обробки даних, таких як Alibaba», і підвищить настрої щодо внутрішніх акцій у цьому секторі.
Китайська Cambricon Technologies — це домашня альтернатива Nvidia або AMD для виробництва чіпів зі штучним інтелектом, і її акції підскочили більш ніж на 30 відсотків за два дні після оголошення обмежень.
Раніше у автовиробників почались збої в роботі через дефіцит електроенергії в Китаї.