За старих часів вам потрібно було самостійно крутити двигун, щоб він запустився. Потім ми отримали кнопкові системи в таких автомобілях, як Cadillac Model 30 1912 року, але злочинність змусила автовиробників перейти на ключі. Десятиліттями пізніше ми почали отримувати розумні ключі з технологією Near Field Communication (NFC), що дозволяє користувачам заводити свої автомобілі, не вставляючи ключа, повертаючи нас до кнопок запалювання. А зараз більшість ключів від машини навіть не є ключами. Це брелоки або, у випадку невеликої кількості брендів, картки з технологією NFC. Кілька автовиробників навіть надають доступ до автомобілів через програми для смартфонів.
Але що робити, якщо ви постійно втрачаєте ключ? Що ж, ви можете імплантувати ключ собі під шкіру.
Користувач Twitter на ім’я Брендон Далі отримав підшкірний імплантат чіпа в свою руку, і тепер це дозволяє йому відкрити двері до своєї Tesla Model 3. В інтерв’ю з Teslarati, Брендон пояснює, як виникла така можливість: “Я в бета-групі з близько 100 людей, і ця група може виконувати безпечні транзакції та аплети карток Java. Компанія буквально має власний магазин програм, з допомогою яких ви можна бездротовим способом встановлювати додатки у ваше тіло за допомогою цих чіпів. І одним із додатків якраз стала карта-ключ Tesla. Тож це був перший додаток, який я на ньому встановив, оскільки у мене є Tesla, і тепер я використовую його як свій ключ, коли мій ключ Bluetooth виходить з ладу або я не маю своєї картки-ключа. Ви просто користуєтеся рукою.”
Однак, як демонструє наведене відео з Twitter, чіп має бути ближче до автомобіля, ніж традиційний брелок або карта, і це має як недоліки, так і переваги.
Очевидним недоліком є те, що звичайна система доступу без ключа може виявити кишеньковий брелок на великій відстані. Однак, оскільки цей чіп не призначений виключно для розблокування автомобілів, безпосередня близькість, необхідна для функціонування чіпа, означає, що користувачеві не доведеться турбуватися про випадкові транзакції чи зломи збереженої інформації кредитної картки, як пояснює Брендон.
Для нього це вже має ознаки залежності, оскільки під шкірою іншої руки він має ще один чіп, покритий біосклом, який він встановив разом із ключем від свого будинку, а також контактну та медичну інформацію. Він визнає, що на даний момент це трохи більше, ніж «кумедний вечірковий трюк», але він навіть не перший, хто зробив щось подібне , і це може прижитися далі.